Światowy Dzień Kota w naszej szkole

Niezwykłe zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych odbyły się dzięki życzliwości  Piotra Biełuszki- lekarza z gabinetu weterynaryjnego „BIOWET”. Celem spotkania było uwrażliwienie uczestników na zagadnienie opieki i troski o swoich pupili. Ma to szczególne znaczenie w kontekście nauki szeroko pojętej odpowiedzialności. Prowadząca zajęcia- Pani Marta Lipińska- rozpoczęła zatem od wspólnego z dziećmi zdefiniowania pojęć takich jak: opieka, troska. Pan doktor przybył do nas w tym dniu z przemiłą kotką, dzięki czemu dzieci doświadczyły swoistej felinoterapii.

W ten sposób włączyliśmy się również w obchody Światowego Dnia Kota. Mamy nadzieję, że to zaledwie początek Treningu Umiejętności Społecznych w tak praktycznej formie.

Marta Lipińska