Kiedy wspominam święta …

Chociaż Święta Bożego Narodzenia dawno za nami, w naszej pamięci ciągle brzmią kolędy i pastorałki. Potwierdzili to uczniowie, którzy wzięli udział w II Szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Kiedy wspominam święta…”.

Dziewiętnastu uczniów z klas: IV a, IV b, IV c oraz V a, V c i V e, zaprezentowało indywidualnie i w zespołach, w wersji  wokalnej oraz instrumentalnej utwory bożonarodzeniowe.

Uczestników przeglądu przywitała pani dyrektor Maria Bacza, podkreśliła jak ważne są to pieśni w naszej polskiej tradycji i jak bardzo cieszy ją fakt, że nasi uczniowie chcą te utwory wykonywać.

Członkowie jury: Agnieszka Kot, Elżbieta Jakubowska i Mirosław Kozera po wysłuchaniu wykonawców wyłonili laureatów.

W kategorii utwory instrumentalne, duet:
Nikola Plechawska 4b – skrzypce,
Jakub Janowski 5a – instrumenty klawiszowe.

W kategorii śpiew solowy:
I miejsce – Lena Kogut 5c,
II miejsce – Karolina Kobylarz 4a.

Na zakończenie pani dyrektor Maria Bacza dziękując za udział stwierdziła, iż przegląd stał się szkolną tradycją i zaprosiła do przyszłorocznej edycji.

Elżbieta Jakubowska