Konkurs Językowy ‘Lip Reading …’

14 lutego b.r. uczniowie klas szóstych reprezentowali naszą szkołę w III Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego z  Zastosowaniem Technologii Informatycznej – LIP READING „Zgadnij Co Mówię” w Puchaczowie.

Celem konkursu było:
– rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim oraz technologią informatyczną;
– rozwijanie motywacji do nauki słownictwa i zwrotów codziennego użytku z języka angielskiego;
– poszerzenie zasobu słownictwa z języka angielskiego;
– podniesienie poziomu umiejętności językowych i informatycznych oraz stymulowanie aktywności poznawczej młodzieży informatycznie uzdolnionej;
– wykorzystanie programów komputerowych do kształtowania uwagi i spostrzegawczości;
– rozwijanie umiejętności posługiwania się żywym językiem;
– łączenie nauki języka obcego i innowacyjnej technologii informatycznej z zabawą;
– wdrażanie uczniów do zdrowej rywalizacji.

W konkursie uczestniczyli uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej z powiatu łęczyńskiego, a ich zadaniem było prawidłowe odczytanie wyrazów, wyrażeń lub zdań z ruchu warg lektora. Rozgrywkom towarzyszyła niesamowita, emocjonująca atmosfera, zacięta rywalizacja, a przede wszystkim   nauka poprzez zabawę.

Jest nam bardzo miło poinformować, że drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Martyna Wójcicka i Kacper Żurek z kl. VI d oraz Nadia Majewska z kl. VI e zajęli I miejsce.

Laureaci konkursu to fani i miłośnicy angielskiego, którym nauka tego języka obcego przychodzi z łatwością, dlatego też życzymy Wam dalszego rozwijania zdolności, umiejętności i pasji językowych.

Wielkie gratulacje!
Małgorzata Fryt