Wycieczka klas ósmych do Miejsca Pamięci Narodowej

Dnia 27 września  2019r. uczniowie klas VIII pod opieką wychowawców oraz nauczycieli historii odwiedzili Państwowe Muzeum na Majdanku, będące miejscem zagłady Polaków oraz innych narodowości. W latach 1941-1944 mieścił się tam Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady.

Misją Muzeum jest pielęgnowanie pamięci i rozwijanie edukacji historycznej o okupacji niemieckiej na Lubelszczyźnie podczas II wojny światowej. Realizowane jest poprzez upamiętnianie ofiar, ochronę obiektów oraz dokumentowanie historii obozu koncentracyjnego na Majdanku oraz obozów zagłady w Bełżcu i Sobiborze.

Uczniowie w atmosferze skupienia i zadumy zapoznali się z historią Miejsca Pamięci, kształtując postawę patriotyczną.

Tekst i zdjęcia: I.S., M. SZ-J.