Cukierek za życzliwość – i ty możesz zostać wolontariuszem

Nasza szkoła odpowiadając na zaproszenie Fundacji „Dwa Skrzydła Anioła” uczestniczy w VI edycji ogólnopolskiego konkursu „Cukierek za życzliwość – i ty możesz zostać wolontariuszem”.

Celem konkursu jest uczenie dzieci bezinteresownej pomocy potrzebującym i czerpanie
z tego satysfakcji.

Mogą wziąć w nim udział zainteresowani uczniowie klas I – V. Koordynatorem jest Szkolny Klub Wolontariusza.

Warunki udziału:

1. Uczeń zakłada zeszyt, na okładce pisze „Dzienniczek dobrych uczynków”, imię, nazwisko i klasa.
  2. Na wewnętrznej stronie okładki zamieszcza podpisaną przez rodziców deklarację.
  3. Uczniowie na bieżąco w zeszycie zapisują swoje dobre uczynki.
  4. Dobre uczynki potwierdzają rodzice zamieszczając podpis i datę.
  5. Konkurs trwa od 01.10.2017 do 15.01.2018.
  6. Od 16.01.2017 do 19.01.2017 uczniowie składają Dzienniczki do nauczycieli religii, którzy przekazują je Komisji Szkolnej.
  7. Dzienniczki będą podlegały ocenie wg następujących zasad:

– wygląd Dzienniczka   – od 0 do 100 pkt,

– pomoc krewnym     – od  1 do 3 pkt,

– pomoc obcym       – od 3 do 10 pkt.

Najlepsze Dzienniczki zostaną nagrodzone, a Dzienniczek laureata zostanie  przekazany do oceny w ogólnopolskim konkursie.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza