Szkolny Konkurs z jęz. niemieckiego „Deutschlandskenner”

28.03.2019r. odbyła się pierwsza edycja Szkolnego Konkursu z języka niemieckiego „Deutschlandskenner” organizowana przez panie: Iwonę Sochacką i Romę Szumiec.

12 uczniów z klas siódmych i ósmych zmierzyło się z pytaniami dot. gramatyki i leksyki nauczanego w naszej szkole drugiego języka obcego. Uczniowie mieli również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy dot. geografii, historii czy też kultury krajów niemieckojęzycznych oraz napisać wypowiedź o sobie i swoich zainteresowaniach.

W klasach ósmych najlepszy okazał się Hubert Szafran z klasy  VIII A, zaraz po nim uplasował się Patryk Grabczak z klasy VIII C oraz Jakub Winsyk z kl. VIII B.

Wśród siódmoklasistów najlepiej z testem poradziła sobie Stella Kwaśniewska z kl. VIID, następnie Wiktoria Pakuła z kl. VII D  oraz Krzysztof Jakubiec z kl. VII C i Adam Pochodyła z kl. VII B.

Wszystkim serdecznie gratulujemy wiedzy i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych edycjach.

Deutsch macht Spaß 😉

Tekst i zdjęcia: I. Sochacka