Uczennica naszej szkoły w Parlamencie Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego

Z przyjemnością informujemy, że uczennica Olga Biernacka z klasy III a gimnazjum, w wyniku zakończonej rekrutacji uzupełniającej, została członkiem Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego.  Jest on apolityczną organizacją młodzieżową działająca przy Lubelskim Kuratorium Oświaty od prawie 20 lat. Ma na celu między innymi kształtowanie i rozwijanie postaw obywatelskich oraz propagowanie idei samorządności i demokracji wśród dzieci i młodzieży.
W Parlamencie zasiadają uczniowie  ze szkół podstawowych i średnich naszego województwa.

Warto podkreślić, że to kolejny sukces naszych uczniów w tych wyborach, gdyż obecnie młodzieżowym parlamentarzystą jest także Sebastian Jóźwik z klasy III d gimnazjum.

Uroczysta sesja Parlamentu, która będzie pierwszą dla nowo wybranych parlamentarzystów, odbędzie się w kwietniu bieżącego roku w Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Serdecznie gratulujemy Oldze i życzymy satysfakcji z nowej, zaszczytnej funkcji.

Podczas przygotowywania aplikacji wyborczej uczennicę wspomagali: nauczyciel wiedzy o społeczeństwie Rafał Brzozowski oraz nauczycielka biblioteki Małgorzata Zielińska.

M.Z., R.B.

Obraz pobrano ze strony https://business.facebook.com/pdimwl/