Szkolny Dzień Matematyki 2018

W dniu 11 maja 2018r w Szkole Podstawowej nr 2 w budynku przy ul. Szkolnej 53 odbył się VI Szkolny Dzień Matematyki.
Tego dnia wszyscy wspólnie bawiliśmy się z matematyką, która wcale nie jest trudna i wcale nie jest nudna.
Uczniowie, w ramach ogłoszonych konkursów przygotowali różne prace plastyczne, które wykorzystano do dekoracji szkoły.

Na korytarzu II piętra zorganizowano wystawę kompozycji z brył geometrycznych przygotowanych przez uczniów klas szóstych. Uczniowie klas piątych wykonali wspaniałe portrety sławnych matematyków, a czwartoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności wyklejając przepiękne kompozycje ze znanych figur geometrycznych.

Dzień Matematyki rozpoczął się konkursem „Jeden z Dziesięciu” dla poszczególnych pionów klasowych. Każda klasa wytypowała swoich przedstawicieli, którzy zmagali się z odpowiedziami na pytania konkursowe w trzech rundach.

Ponadto uczennice klasy 6a przygotowały kącik matematyczny, gdzie każdy uczeń mógł na przerwach sprawdzić swoją wiedzę matematyczną rozwiązując wylosowane zadanie, rebus lub krzyżówkę. Zainteresowanie uczniów było ogromne, tym bardziej, że każda odpowiedź była nagradzana słodkością.

Rozstrzygnięcie wszystkich konkursów matematycznych nastąpiło na korytarzu II piętra. Cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami obejrzała humorystyczne scenki matematyczne, w których uczniowie klasy 4e powtórzyli zagadnienia do sprawdzianu z matematyki, a uczniowie klasy 6a przeprowadzili wybory miss obrotówki tytułem utrwalenia wiadomości o bryłach obrotowych. Występujący otrzymali gromkie brawa.

Pani dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursów matematycznych.

Zwycięzcami konkursu „Jeden z dziesięciu” dla klas czwartych zostali:

1. Filip Wójtowicz z klasy 4d
  2. Konrad Pastusiak z klasy 4b
  3. Kinga Zielińska z klasy 4e

Zwycięzcami konkursu „Jeden z dziesięciu” dla klas piątych zostali:

1.Bartłomiej Kościarz z klasy 5c

1. Wiktor Sutryk z klasy 5b
  2. Przemysław Nowicki z klasy 5c

Zwycięzcami konkursu „Jeden z dziesięciu” dla klas szóstych zostali:

1. Krzysztof Jakubiec z klasy 6c
  2. Kacper Fedde z klasy 6d
  3. Natalia Pudźwa zklasy 6a

W konkursie dla klas IV – wyklejanka z poznanych figur geometrycznych nagrody otrzymali:

1. Agata Ciesielska z klasy 4b
  2. Alan Pecyński z klasy 4f
  3. Natalia Bednarska z klasy 4d

W konkursie dla klas V – portret sławnego matematyka nagrody otrzymali:

1. Gracjan Goś z klasy 5d
  2. Oliwia Bartnicka z klasy 5c
  3. Natalia Król z klasy 5c

W konkursie dla klas VI – pudełkowy świat nagrody otrzymali:

1. Stella Kwaśniewska z klasy 6d
  2. Wiktoria Pakuła z klasy 6d
  3. Hubert Rudziński z klasy 6c

W konkursie dla klas VI – bryły w architekturze (plakat), nagrody otrzymali:

1. Natalia Żurek z klasy 6d
  2. Ksawery Przysiwek z klasy 6d
  3. Klaudia Stefańska z klasy 6b

Nagrody dla uczniów ufundowała Rada Rodziców i Dyrekcja szkoły.

Tego dnia wszyscy świetnie się bawili. Uczniowie i nauczyciele z ciekawością oglądali wystawę prac uczniowskich.

Szkolny Dzień Matematyki zapisał się na dobre w naszej szkole i w przyszłym roku ponownie się spotkamy, aby wspólnie świętować z Matematyką, która jest drzwiami i kluczem do nauki.

Nauczyciele matematyki.

A. Kuriata