Łęczna w latach…

Dnia 27 września 2017r. uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym „Łęczna w latach …” upamiętniającym nadanie praw miejskich Łęcznej. 3-osobowe delegacje klasowe miały za zadanie wyobrazić sobie, jak wyglądała Łęczna  w latach 30-tych  XX wieku. Pomóc im miały zdjęcia z tamtych lat , które oglądały i  opowieści, jak wówczas wyglądało życie w Łęcznej. Razem z młodszymi klasami udział w zadaniu wzięła jedna klasa V.

A zadanie nie okazało się zbyt trudne. Dzieci poradziły sobie doskonale , o czym świadczą piękne prace. Znalazły się brukowane uliczki, wozy konne, dużo roślinności i  małe domy zamiast stojących obecnie bloków. A wszystkie prace cechowało to, że były bardzo kolorowe i  optymistyczne.

Najlepiej poradziły sobie z tematem klasy: 1e, 2b i 3f, choć prace pozostałych klas były równie piękne.

Ewa Czechowska