Warsztaty robienia pizzy

Dnia 11 października grupa 0A wzięła udział w warsztatach robienia pizzy.

Dzieci wiedzą już,  że za doskonałą, chrupiącą, cieniutką pizzą stoi dobrej jakości mąka, woda i zaledwie jeden gram drożdży? Uczestnicy mieli okazję posłuchać wykładu na temat tworzenia idealnego ciasta do pizzy, sposobu jego wyrabiania i przechowywania. Po części teoretycznej warsztaty zawierały także część praktyczną.  Dzieci  tworzyły  pizzę według własnego pomysłu z dostępnych produktów. Później oczywiście był czas na wspólną degustację! Uczestnicy byli zachwyceni tym doświadczeniem . Jedno jest pewne, warto skorzystać z tych warsztatów, bo to fantastyczne doświadczenie!

Grupa dzieci siedzi przy stolikach i patrzy na kucharza który opowiada o sposobie wyrabiania pizzy.
Grupa dzieci siedzi przy stolikach, na talerzach maja wykonane przez siebie pizzę.