Dzień pieczonego ziemniaka

„Dziś do ogniska ziemniaki wrzucamy i do wesołej zabawy wszystkich zapraszamy”- tym hasłem grupy 0a, 0b i 0c rozpoczęły dnia 29.09 Ziemniaczane Święto. Podczas spotkania dzieci poznały historię ziemniaka i wiele ciekawostek na temat tego popularnego obecnie warzywa. Dowiedziały się, skąd pochodzi i jak trafił do Polski. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku, dzieci brały udział w konkursach. Jednym z nich było bieganie slalomem z ziemniakiem na drewnianej łyżce oraz przeciąganie liny. Po ogromnej dawce pozytywnych emocji wszyscy wzięli udział w pieczeniu kiełbasek i degustacji pieczonych ziemniaków. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać.

Dzieci uśmiechnięte stoją z panią na zielonej trawie.
Wesołe dzieci wesołe na zielonej trawie, pani wychowawczyni trzyma ziemniaki.