„Od tabliczki do różniczki”

W piątek 2 czerwca 2023r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej odbył się etap powiatowy XIX edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego „Od tabliczki do różniczki”.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas ósmych. Na finał przybyło prawie 20 uczestników ze szkół podstawowych naszego powiatu.

Jak co roku uczniowie reprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności.

Na rozwiązanie trzynastu zadań uczniowie mieli 60 minut. Komisja konkursowa składająca się z przybyłych nauczycieli, po sprawdzeniu prac, jednogłośnie wyłoniła zwycięzców.

Zwycięzcami XIX edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego „Od tabliczki do różniczki” zostali:

I miejsce – Szymon Zięba Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej

II miejsce – Paweł Bernat – Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej

III miejsce – Maja Mitura – Zespół Szkół w Cycowie

Nagrody dla uczestników konkursu ufundowali: Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, Urząd Miasta w Łęcznej, związek NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Łęcznej.

Sponsorom serdecznie dziękujemy.

Gratulujemy zwycięzcom.

Zdjęcia przedstawiają wręczenie nagród zwycięzcom konkursu.