Dzień dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiony został w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych i obchodzony od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich, w Polsce obchodzony jest 1 czerwca.

To wyjątkowy dzień w Oddziale Przedszkolnym. Co roku wychowawczynie, dyrekcja oraz Rada Rodziców dwoją się i troją, by wymyślić ciekawe atrakcje dla podopiecznych. Dzień Dziecka to święto uśmiechu, radości i dobrej zabawy. W słoneczny czwartkowy dzień, wszystkie dzieci z naszego Oddziału zebrały się w ogrodzie przedszkolnym, aby radośnie obchodzić swój ulubiony dzień. Ogromną frajdę sprawiła im zabawa na ich ulubionych dmuchańcach. Zabaw i radości nie było końca. Dla chętnych zarówkowiczów zorganizowano stoisko z tatuażami oraz malowaniem twarzy. Dla dzieci został przygotowany również słodki. Za tak wspaniale spędzony dzień dziękujemy Dyrekcji, Radzie Rodziców oraz wychowawczyniom, bez których te atrakcje nie byłyby możliwe.

Tekst: Ksenia Stec