XXII Powiatowy Turniej Rowerowy o Puchar Burmistrza dla uczniów szkół podstawowych „Łęczna 2023 r.”

Finał turnieju odbył się dnia 11 maja 2023r. w hali widowiskowo – sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej. Do turnieju przystąpiło 14 drużyn z powiatu łęczyńskiego.

Celem konkursu jest kształtowanie prawidłowych nawyków zachowania się dzieci i młodzieży na drodze oraz uświadomienie im odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego. Turniej został poprzedzony szkolnymi eliminacjami. Wyłonione drużyny reprezentowały naszą szkołę w dwóch kategoriach wiekowych – młodszej i starszej pod opieką p. Barbary Janowskiej i p. Wojciecha Kapronia.

Grupa młodsza: Szymon Puła kl. 5a, Magdalena Jakubiec kl. 5c, Bartosz Matyjaszczyk kl. 5c, Lena Stolat kl. 5f.

Grupa starsza: Jakub Janowski kl. 8a, Mikołaj Gzik  kl. 8e, Michał Gruszecki kl. 8f

Zgodnie z regulaminem zostały przeprowadzone następujące konkurencje turniejowe.

• Jazda sprawnościowa po torze przeszkód.
  • Umiejętna i prawidłowa jazda po Miasteczku Ruchu Drogowego.
  • Pierwsza pomoc przedmedyczna.
  • Rozwiązywanie testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego.

Uczniowie naszej szkoły zajęli: grupa młodsza – II miejsce, grupa starsza – III miejsce.

Gratulujemy!

uczennica klasy 5 jadąca na rowerze w konkurencji jazda po Miasteczku Ruchu Drogowego
Zadowoleni uczniowie trzymający dyplomy za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca w konkursie