I Powiatowy Turniej Układania Kostki Rubika ,,Wyobraźnia i refleks”

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w Powiatowym Turnieju Układania Kostki Rubika.

Regulamin Turnieju:

1. Cel turnieju:

• Rozbudzenie zainteresowań w układaniu kostki Rubika.
  • Doskonalenie umiejętności logicznego myślenia zręczności manualnej i refleksu.
  • Kształtowanie nawyków zdrowego i aktywnego stylu życia.
  • Wskazywanie pozytywnych form spędzania czasu wolnego.
  • Wdrażanie uczniów do zdrowej rywalizacji, nauka zasad fair – play.

2. Organizatorzy:

• Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łęcznej.
  • Nauczyciel – bibliotekarz Małgorzata Zielińska oraz pedagog szkolny Joanna Kłodzińska.

3. Uczestnicy:

• Uczniowie klas 1-8 szkół podstawowych powiatu łęczyńskiego.

4. Warunki Turnieju:

• Zadaniem uczniów jest trzykrotne ułożenie kostki w trzech kategoriach 3 na 3, 2 na 2 i Pyramix.
  • Zwycięzcami Turnieju zostaną zawodnicy, którzy osiągną najlepszą średnią we wszystkich 3 kategoriach. (Suma punktów w trzech kategoriach.)
  • Każdy uczestnik układa przyniesione przez siebie kostki.
  • W przypadku jednakowej ilości punktów o zwycięstwie zdecyduje dogrywka ( punktacja w kategoriach: I miejsce – 10 pkt,  II miejsce – 7 pkt, III miejsce – 5 pkt, IV miejsce – 3 pkt, V miejsce – 2 pkt, pozostałe miejsca po 1 punkcie).
  • Trzy najlepsze miejsca zostaną nagrodzone.

5. Warunkiem udziału w Turnieju jest zgłoszenie do dnia 22 maja 2023 roku na adres organizatora:

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej, ul. Marszałka Piłsudskiego 12,  21-010 Łęcznatelefon  81 752 – 00 – 31

(osoba udzielająca informacji, pedagog szkolny Joanna Kłodzińska – telefon  607 407 737).

6. Konkurs odbędzie się w dniu 31 maja 2023 roku w godzinach 10:00 – 13:00 w budynku szkoły przy ul. Marszałka Piłsudskiego12.

7. Ustalenia końcowe:

• Werdykt Jury Turnieju jest ostateczny   i zawodnikom nie przysługuje odwołanie.
  • Wszelkie sprawy nie uwzględnione w regulaminie rozstrzyga organizator.

8. Ogłaszamy konkurs na logo TURNIEJU. Prace należy składać do p. Małgorzaty Zielińskiej, w bibliotece szkolnej do dnia 19.05.2023r.

Serdecznie zapraszamy do udziału i zabawy.

Przyjdź, zakręć kostką, popatrz, pokibicuj!

Organizatorzy:

Joanna Kłodzińska