Dzień Autyzmu

W  klasie 0e obchodzono Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia w akcie solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm, wszystkie dzieci, nauczyciele ubrali się na niebiesko. Celem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu jest podnoszenie wiedzy na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata. W czasie zajęć zerówkowicze obejrzeli film edukacyjny „Jaś i niebieskie motyle”, który przedstawił codzienność Jasia, chłopca dotkniętego autyzmem. Dzieci rozmawiały o trudnościach bohatera oraz jego umiejętnościach i sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dzieci zrozumiały, że dla osób z autyzmem ważna jest przewidywalność i powtarzalność sytuacji. Na koniec zajęć zerówkowicze wykonały pracę plastyczną w grupach. Uwieńczeniem obchodów było wysłuchanie piosenki „Wielka siła” dotyczącej problematyki autyzmu, a także wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

Tekst: Ksenia Stec