Wielkanocne tradycje

Wielkanoc to radosny czas, obfitujący w liczne zwyczaje i obrzędy. Nie ma chyba takiej osoby, która wyobraża sobie te wiosenne święta bez malowania jaj, pieczenia mazurków i lukrowanych bab, święcenia pokarmów i mokrego śmigusa-dyngusa. Bogactwo wielkanocnych obyczajów zainspirowało nas do wspólnego odkrywania wielkanocnych symboli i tradycji. Z tego też powodu 4.04.2023r. wszyscy uczniowie naszej zerówki spotkali się, by wspólnie porozmawiać o Wielkanocy. Każda grupa, w barwny sposób opowiadała o tradycji związanej z nadchodzącym wiosennym świętem. Wysłuchaliśmy informacji i ciekawostek o Niedzieli palmowej, pisankach, koszyczku, śniadaniu wielkanocnym oraz lanym poniedziałku.  Każde wystąpienie ubarwiały wspaniałe plakaty przygotowane przez naszych uczniów. Spędziliśmy ten czas w pogodnej atmosferze, wspólnie poznając znaczenie nadchodzących dni.  Pełni inspiracji i radości życzymy ciepłych, pełnych nadziei świąt Wielkanocnych, wszelkiego dobra i sukcesów, pogody ducha oraz radości.

Uczniowie grup 0 a,b,c,d,e z plakatami, dekoracjami i symbolami wielkanocnymi.