Dzień Języka Ojczystego w bibliotece

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. My Polacy musimy dbać o swoją kulturę, tradycję i zachowanie własnego języka.

W związku z obchodami Dnia Języka Ojczystego biblioteka szkolna przeprowadziła spotkania dla wszystkich klas trzecich. Uczniowie dowiedzieli się:

– o początkach języka polskiego,
– o kilku faktach związanych z językiem polskim,
– o najczęstszych błędach językowych.

Następnie odbyły się dwie konkurencje. Pierwsza związana z popularnymi powiedzeniami, które trzeba było podać poprawnie. Druga – łamańce językowe, na których uczniowie czytali wylosowane zdania.

Agnieszka Kot
Ewa Radomska

uczniowie klasy 3c na spotkaniu w bibliotece z okazji Dnia Języka Ojczystego, w tle widać gazetkę oraz wystawę książek