I Turniej układania kostki Rubika w naszej szkole

W dniu 22.02.2023r.odbył się I Turniej układania kostki Rubika „Wyobraźnia i refleks”. Ideą konkursu było rozwijanie logicznego myślenia, wyobraźni, refleksu, a także wskazanie alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu, nauka zdrowej rywalizacji oraz zasad fair play.

W turnieju udział wzięło 13 uczniów z kl. V-VIII, w tym, co nas bardzo ucieszyło, jedna uczennica.

Zawodnicy startowali w dwóch etapach. Pierwszy polegał na ułożeniu kostki 3 na 3. Uczniowie, którzy uzyskali najlepszy średni czas, przeszli do drugiego etapu. Zadaniem finalistów w drugim etapie turnieju było ułożenie jak największej liczby kostek w określonym czasie.

Sędziami turnieju byli: Jagoda Fedurek VIb, Aleksandra Pękała VIa, Adam Serwa VId, a uczestnikom dopingowała również dyrektor szkoły Pani Małgorzata Fryt.

Laureatami turnieju zostali:

1miejsce – Patryk Czupryn VId,

2 miejsce – Filip Bijata VId

3 miejsce – Hubert Królikowski VIIb

4 miejsce – Szymon Wójcik VIc

Wyróżnienie- Lena Stolat Vf

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody.

Organizatorami turnieju były pedagog szkolna Joanna Kłodzińska i nauczyciel bibliotekarz Małgorzata Zielińska.

Bardzo dziękujemy uczniom za pomoc w organizacji turnieju.

Do zobaczenia następnym razem.

JK i MZ

Na zdjęciu widać ucznia układającego kostkę, sędziego turnieju oraz Panią dyrektor
Na zdjęciu laureaci turnieju układania kostki Rubika, w rękach trzymają dyplomy i nagrody