Szkolny Konkurs Historyczny ,,Symbole narodowe” – relacja

,,3 listopada w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Historyczny ,,Symbole narodowe”, który był skierowany do uczniów klas IV. Celem konkursu było:

1)     poszerzanie wiedzy o polskich symbolach narodowych: herbie, fladze, hymnie,

2)      nauka szacunku wobec symboli narodowych,

3)      rozpoznawanie pojęć heraldycznych.

W konkursie udział wzięło 28 uczniów ze wszystkich klas IV. Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród książkowych odbyło się podczas akademii z okazji Święta Niepodległości 10 listopada.

Laureatami konkursu zostali: Lena Radczak z kl. IV d, Łukasz Kowalik z kl. IV f, Leon Daszkiewicz z kl. IV c oraz Julian Czarnocki z kl. IV e. Zwycięzcom gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział  w konkursie.

Konkurs zorganizowany był przez nauczycieli historii: Monikę Szukałczyk-Jop i Piotra Sobiło.

Nagrody książkowe dla laureatów konkursu ufundowała Rada Rodziców.”

uczniowie klas IV, chłopcy i dziewczęta; pochyleni nad stolikami rozwiązują zadania testowe; miejsce - stołówka szkolna