Światowy Dzień Chleba

W grupie 0 „B” w dniu 19.10.2022 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Chleba. W trakcie zajęć dzieci wykonywały szereg aktywności. Miały możliwość obserwowania poszczególnych etapów przygotowania ciasta na chleb. Po wyrośnięciu chleb włożyliśmy do piekarnika. Następnego dnia dzieci próbowały upieczony chleb z konfiturami, które przyniosły z domu.

Podczas zajęć korzystaliśmy ze sprzętów zakupionych w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”.

dzieci stoją przy stoliku, na którym znajdują się produkty potrzebne do wypieku chleba
hdr
Dzieci siedzą na podłodze a na szafce stoi robot planetarny, który wyrabiał cisto na chleb.
Chleb został przełożony do formy i czeka do wyrośnięcia.
Dzieci wąchają świeżo upieczony chleb.
Dzieci siedzą przy stoliczkach i jedzą upieczony chleb z konfiturami.