Narodowe Czytanie 2022 w naszej szkole

Jak co roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji – Narodowe Czytanie, która ma na celu propagowanie czytelnictwa. W związku z tym, że rok 2022 ogłoszono rokiem polskiego romantyzmu, a do wspólnego czytania zostały wybrane utwory Adam Mickiewicza składające się na tomik poetycki pt. „Ballady i romanse”, nasi uczniowie poświęci szczególną uwagę dwóm tekstom: klasa VI b zaprezentowała balladę „Powrót taty”, a VI d „Panią Twardowską”. Wspólne czytanie zostało wzbogacone przygotowanymi przez uczniów strojami, rekwizytami oraz scenografią.

Odbiorcą czytania była kl. VI a wraz z panią Anetą Korzeniewską. Uczniowie zostali przygotowani przez panie polonistki: Annę Galewską oraz Jagodę Woźniak.