Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku

W dniu 31 maja 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej zostali mistrzami województwa lubelskiego w turnieju piłkarskim ,, Z podwórka na stadion
o Puchar Tymbarku’’.

W finałach wojewódzkich w Miedzyrzecu Podlaskim nie mieli sobie równych – wygrali wszystkie
6 meczy.

W meczu o pierwsze miejsce pokonali Szkołę Podstawową w Żyrzynie 5:0 i awansowali do finałów

ogólnopolskich w Warszawie. Najlepszym zawodnikiem turnieju został nasz uczeń Karol Pikul.

Finały krajowe odbyły się 11-14 czerwca 2022r. w Warszawie na obiektach Hutnika Warszawa.

W meczach grupowych nasi zawodnicy ulegli Aktywnemu Juniorowi 0:2 i Szkole Podstawowej

z Gubina 1:2, pokonali natomiast zawodników Talentu Warszawa 4:3.

W kolejnym dniu w fazie grupowej walcząc o miejsca 9-16 pokonali SMS Przemyśl 2:0.

Następnymi przeciwnikami były zespoły: SP Przechlewo przegrana 1:2 i SP nr 1 Świnoujście porażka 0:1.

Ostatecznie nasz zespół zajął 12 miejsce w Polsce na 16 startujących mistrzów województw.

Szkołę Podstawową nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej reprezentowali uczniowie klas trzecich
i drugich w składzie: Mikołaj Stefaniak, Antoni Skurski, Kacper Dyjach, Wojciech Latała, Julian Czarnocki, Julian Bartosik, Karaz Narouz, Szymon Dudek.

Bramkarz: Leon Daszkiewicz.

Kapitan i najlepszy strzelec zespołu: Karol Pikul.

Nauczycielem – opiekunem zespołu był Mirosław Tarkowski.

Po zakończeniu turnieju chłopcy obejrzeli finały we wszystkich kategoriach wiekowych oraz mecz