IDIOMY W OBRAZACH

I Powiatowy Konkurs Plastyczno-Językowy rozstrzygnięty

11 maja 2022 r. w CK-Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej odbyło się uroczyste wręczenie nagród w I Powiatowym Konkursie Plastyczno-Językowym IDIOMY W OBRAZACH pod Honorowym Patronatem Starosty Łęczyńskiego.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością Panie:

Aleksandra Murat-Bochen, Dyrektor Centrum Kultury w Łęcznej,

Monika Mazurkiewicz, Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej,

Teresa Baruk, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej,

Hanna Lipińska-Stopa, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej,

Alicja Sylwestrzak, kierownik Filii nr 1 Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej.

Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej, Centrum Kultury w Łęcznej oraz Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej.

Nagrody w konkursie ufundowali: Starostwo Powiatowe w Łęcznej, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej, wydawnictwa językowe Macmilln i Knett, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Do konkursu zgłoszono 122 prace uczniów z 11 szkół podstawowych z terenu powiatu łęczyńskiego.

Komisja Konkursowa w składzie:

Pani Aneta Fedurek, inspektor ds. promocji, turystyki i mediów elektronicznych Starostwa Powiatowego w Łęcznej,

Pani Alicja Sylwestrzak, kierownik Filii nr 1 Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej,

Pani Roma Szumiec, nauczyciel języka niemieckiego, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej,

Pani Joanna Kuchciewicz-White, nauczyciel języka angielskiego, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej,

wyłoniła następujących laureatów konkursu:

w kategorii uczniowie klas VI szkół podstawowych:

I miejsce – nagrody nie przyznano,

II miejsce – Martyna Wojtaluk, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Łysołajach,

III miejsce – Dominika Zawada, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej.

w kategorii uczniowie klas VII szkół podstawowych:

I miejsce – Klara Niemiec, Zespół Szkół im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie,

II miejsce – Aleksandra Kantor, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej,

III miejsce ex aequo Mariola Borys, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie, Karolina Chyrchel, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie.

W kategorii uczniowie klas VIII szkół podstawowych:

I miejsce – nagrody nie przyznano

II miejsce – Angelika Chmielowiec, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego
w Milejowie, ex aequo Kacper Sadź, Szkoła Podstawowa im. Natalii Nekraszowej w Jaszczowie
w Milejowie, Milena Golian, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie,

III miejsce ex aequo Martyna Wójcicka, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej,

Martyna Mitrus, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Łysołajach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a w szczególności jego laureatom.

Dziękujemy współorganizatorom i sponsorom za wsparcie i pomoc w organizacji konkursu.

Młodych uczestników zapraszamy w przyszłym roku na drugą edycję konkursu.

Zapraszamy do oglądania pokonkursowej wystawy w CK-Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej, ulica Górnicza 12.