Spotkanie z weterynarzem

W ramach działań przyrodniczych organizowanych w naszej szkole Liga Ochrony Przyrody – sekcja młodsza zaprosiła lekarza weterynarii, Pana Jarosława Jemielniaka, który pracuje w LUDVET- Lecznicy Weterynaryjnej w Ludwinie.

Pan weterynarz bardzo ciekawie opowiadał dzieciom o swojej pracy, a szczególnie o niebezpieczeństwach z nią związanych .

Dzieci przygotowały się do spotkania bardzo solidnie i zadawały Panu doktorowi mnóstwo pytań związanych z opieką nad zwierzętami, hodowlą zwierząt domowych, chorobami odzwierzęcymi.

Nie zabrakło opowieści o domowych pupilach i ich drobnych dolegliwościach, odnośnie których Pan doktor przedstawiał możliwe diagnozy.

Było też wiele pytań i opowieści o zwierzętach egzotycznych, które leczył Pan doktor.

Na koniec dzieci otrzymały od Pana J. Jemielniaka słodycze i kolorowanki ze zwierzętami. Po skończonym spotkaniu uczniowie podziękowali Panu doktorowi za wspaniałą lekcję przyrody.

Spotkanie lekarza weterynarii w klasie z dziećmi
Wywiad z lekarzem
. Dzieci zadają pytania lekarzowi weterynarii o zwierzęta
Pan doktor Jarosław Jemielniak