Światowy Dzień Zespołu Downa

Dzieci siedzą w kole każde ma na nokach kolorowe skarpetki
Przygody kolorowej skarpetki

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to święto obchodzone corocznie z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, ustanowione w 2005 roku pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych.Wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią chromosomu 21.

Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej osób z Zespołem Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi.

Nasza szkoła również włączyła się w akcję integracji. Założyliśmy kolorowe skarpetki nie do pary. Odbyły się lekcje wychowawcze i warsztaty na których powstały różnobarwne  skarpetkowe pacynki.

Dzięki takiemu zachowaniu sygnalizujemy solidarność i akceptację odmienności osób z Zespołem Downa.

Wszyscy jesteśmy tacy sami, choć każdy z nas jest inny, bądźmy tolerancyjni!

Z nadesłanych prac i materiałów powstała wyjątkowa prezentacja. Zachęcamy do jej obejrzenia.

Tekst alternatywny do prezentacji multimedialnej Światowy Dzień Zespołu Downa.

Zespół nauczycieli współorganizujących kształcenie.