Mistrzostwa Pływackie

W dniu 08.12.2017 na pływalni szkolnej odbyły się  Klasowe Mikołajkowe Mistrzostwa Pływackie Szkoły Podstawowej  nr 2 w Łęcznej.
W mistrzostwach wzięło łącznie udział 112 osób od klasy 1 szkoły podstawowej do klasy 7. Zawody odbywały się w godzinach 7:45 do godz.12:00.
Zawodnicy i zawodniczki rywalizowały na dystansie 25 m stylem dowolnym.
Uczniowie klas 3 i starszych  rywalizowali również w sztafecie 4x25m (2 dziewczynki dwóch chłopców). Najmłodsi uczestnicy mogli pływać z przyrządem.

Zawody otworzyli:
Pan Burmistrz Leszek Włodarski, Pan Dyrektor Artur Radko, Pani Dyrektor Teresa Baruk.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci słodyczy,  pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii  otrzymają dyplomy a najlepsze klasy Puchar Dyrektora.

Dyplomy i Puchary zostaną wręczone na Akademii w dniu 22.12.2017.
Sztafeta drużyny 7a zdobyła Puchar i 1 miejsce osiągając czas;  1:37,10
Drużynowymi Mistrzami Klas zdobywcami Pucharu Dyrektora zostały klasy;

6a – 31 punktów
5a – 37 punktów
4f – 56 punktów
3f – 33 punkty
3b – 42 punkty (2 rocznikowo)
2a – 18 punktów
1a –15 punktów

Przy licznie zgromadzonej publiczności rodziców i uczniów Mistrzostwa przeprowadzili nauczyciele WF;

Barbara Janowska, Jacek Łucjan, Wojciech Dziadko,
Jacek Kafarski, Karol Jakubowski, Mirosław Tarkowski,
oraz Ratownik – Marek Patryn.