Podsumowanie szkolnej kampanii pod hasłem „Wyciągnij dłoń! Bądź życzliwy!”

W ramach obchodów Światowego Dnia Życzliwości w naszej szkole odbyło się szereg działań mających na celu propagowanie wzajemnej życzliwości, pozytywnego nastawienia do świata, radosnego uśmiech, uprzejmego gestu i słowa.

O tolerancji, szacunku i empatii rozmawiano na lekcjach wychowawczych i podczas zajęć specjalistycznych .Nasi uczniowie mięli okazję poznać historię tego dnia, wysłuchali ciekawą bajkę o ciepłym i puchatym, obejrzeli film „Podaj dalej”, wspólnie tworzyli Szkolny Dekalog Ucznia Życzliwego, wybierali Najbardziej Życzliwego Kolegę/Koleżankę w klasie.

Wspólnie z wychowawcami część osób uczciła ten dzień ubierając się na żółto i składając sobie życzenia.  Nasi wychowankowie mieli okazję rozwiązywać zadania na platformie Classroom proponowane przez pedagogów i psychologów,  włączyli się do łańcuszka życzliwości sprawiając radość swoim bliskim, wyszukiwali ciekawe cytaty na temat życzliwości.

Tego szczególnego dnia w działania włączyli się również rodzice uczniów, wzmacniając poczucie wartości swoich dzieci poprzez ciepłe słowa podziękowań na narysowanej dłoni.

Bardzo licznie  uczniowie naszej szkoły włączyli się w organizowane konkursy.

Oto LAUREACI :

• Konkurs plastyczny dla uczniówklas 0-I pt. „MÓJ BALONIK RADOŚCI” ( 49 prac)

I   MIEJSCE        Karolina Czerniak  kl.1d

II  MIEJSCE       Karol Mazurkiewicz  kl.1e

III MIEJSCE      Izabella Radczak kl. 1b

WYRÓŻNIENIA:

Marysia Sawuła grupa 0b , Krzysztof Lipiec grupa Ob, Jakub Witkowski grupa 0b,
Daria Susz grupa 0c, Hanna Świtacz grupa0d, Lidia Kowalska kl.1f, Liwia Pawelec kl.1b

• Konkursy literackie:

– Rymowanka O ŻYCZLIWOŚCI I PRZYJAŻNI – uczniowie klas II-III

I   MIEJSCE        Zuzanna Mijas kl. 3c

II  MIEJSCE       Jakub Gdela kl.2a

III MIEJSCE      Julia Opajdowska 3b

WYRÓŻNIENIA:

Zuzanna Golonka kl.2d, Julian Czarnocki kl.2e

– Wiersz O ŻYCZLIWOŚCI I PRZYJAŻNI – uczniowie klas IV – V

I   MIEJSCE        Dawid Antonowski kl.4d

II  MIEJSCE       Adam Budzyński kl.4b

III MIEJSCE      Igor Medyński kl.5a

WYRÓŻNIENIE: Jagoda Szurek kl.4b

– Wiersz O ŻYCZLIWOŚCI I PRZYJAŻNI – uczniowie klas VI – VIII

I   MIEJSCE        Zuzanna Borowiec kl.6a

II  MIEJSCE       Natalia Król kl.8c

III MIEJSCE      Oliwia Blicharz kl.8b

WYRÓŻNIENIA: Magdalena Lipińska 6b, Antoni Makowski 6b.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Z nadesłanych prac i materiałów powstała wyjątkowa prezentacja. Zachęcamy do jej obejrzenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i aktywny udział w kampanii. Choć już się zakończyła, pozostańmy dla siebie życzliwi i tolerancyjni!

Koordynatorzy akcji:
Renata Budzyńska