Szkolna kampania pod hasłem „Wyciągnij dłoń! Bądź życzliwy”

Pozytywne nastawienie do świata, radosny uśmiech, życzliwe słowo i uprzejmy gest potrafią sprawić, że wszystkim wokół żyje się lepiej.

Już dziś zachęcamy  uczniów i rodziców do umilenia chwil swoim bliskim i sprawienia im miłej niespodzianki w tym szczególnym dniu.

Proponujemy włączenie się do Kampanii, w ramach której realizujemy:

1. Zadanie dla rodzica:

Ciepłe słowa uskrzydlają i wzmacniają poczucie bycia kochanym 🙂
Na odrysowanej na papierze dłoni opiekun pisze swoim dzieciom za co im dziękuje i jak bardzo są dla niego ważne. Zamieszcza imiona swoich dzieci na środku, na palcach to co chce powiedzieć.

Chętni rodzice – mile widziane zdjęcia dłoni (same lub z adresatami) przesłane na gmail: renatabudzynska@sp2leczna.pl. (do dnia 23.11.2020). Ze zdjęć (za zgodą wykonawcy) przygotujemy galerię na stronę szkoły.

2. Zadanie dla dzieci klas I-IV:

Z łańcuszka życzliwości zamieszczonego na Classroom na zajęciach PEDAGOG/PSYCHOLOG wybierz wyzwanie na dzisiejszy dzień. Spraw radość komuś bliskiemu: rodzicowi, rodzeństwu, dziadkom, komu zechcesz 🙂

Możesz sam/sama wymyśleć , zrealizować i pochwalić się w komentarzu swoim pomysłem na wyzwanie radości 🙂

3. Zadanie dla uczniów klas V-VIII:

Poszukaj cytatów i powiedzeń odnoszących się do ludzkiej życzliwości np.: „Uśmiech jest kluczem, który otwiera wszystkie drzwi.”

Umieść ich jak najwięcej na Classroom w zajęciach  PEDAGOG/PSYCHOLOG.

4. Zajęcia lekcyjne, działania podjęte z inicjatywy wychowawców i nauczycieli.

5. W ramach Szkolnej Kampanii zapraszamy uczniów 0 – VIII do wzięcia udziału w KONKURSACH:

– Konkursie plastycznym:

„MÓJ BALONIK RADOŚCI” – uczniowie klas 0-I

– Konkursie literackim:

rymowanka O ŻYCZLIWOŚCI I PRZYJAŻNI – uczniowie klas II-III
wiersz O ŻYCZLIWOŚCI I PRZYJAŻNI – uczniowie klas IV – VIII

Przewidziane nagrody.
Regulaminy konkursów zamieszczone są na platformie CR w zajęciach PEDAGOG/PSYCHOLOG.

UDANEGO DNIA ŻYCZLIWOŚCI –  od nas i dla nas 🙂

Organizatorzy kampanii: Renata Budzyńska, Barbara Podoba