XV Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu „ Trzymaj Formę!”

Drodzy uczniowie,  mam dla Was same dobre wiadomości!!!!!

14 grudnia 2023r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej odbył się etap finałowy XV Edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu „Trzymaj Formę!”.

Konkurs adresowany był do uczniów klas 5-8 szkół podstawowych z powiatu łęczyńskiego.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej i Powiatowa Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna w Łęcznej.

Celem konkursu jest kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży poprzez promocję aktywnego i zdrowego stylu życia.

Cieszy fakt, że uczniowie pięciu  szkół z powiatu wzięli udział w konkursie, w kategorii wiedzy z zakresu problematyki zdrowia i w kategorii sport.

I miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Zezulinie,

II miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej,

II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Dratowie.

Zadaniem uczniów biorących udział w konkursie plastycznym było wykonać pracę- plakat o wymiarach 70x100cm. Uczniowie mieli do wyboru trzy tematy:

1.Logo konkursu

2.Racjonalnie się odżywiasz – zdrowie wygrywasz.

3.Uzależnieniom mówię Nie!

Na konkurs wpłynęło 21 prac, komisja konkursowa nagrodziła 5.

I miejsca przyznano Mikołajowi Mrozowi z kl. 7b ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej,

II miejsce przyznano Jagodzie Fedurek z kl. 7b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej,

III miejsce przyznano Aleksandrze Jarczyk z kl. 4e ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej.

Dwie prace otrzymały wyróżnienie:

1.Wiktoria Dorsz  kl. 8a ze Szkoły Podstawowej w Cycowie,

2.Wiktor Krawczyk  kl. 4b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!!!

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, jeszcze raz gratuluję laureatom!!!

Bardzo serdecznie dziękuję nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu – pani Annie Bednarskiej ze Szkoły Podstawowej nr 4, pani Justynie Chaciewicz ze Szkoły Podstawowej w Cycowie, pani Joannie Tomasiak ze Szkoły Podstawowej w Puchaczowie, pani Agnieszce Macubie ze Szkoły Podstawowej w Zezulinie i Dratowie i pani Agnieszce Grudzień i Grażynie Koperczak z naszej szkoły.

Bardzo dziękuję pani Elżbiecie Dyzmie z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej, która od I Edycji współpracuje z nami przy organizacji konkursu.

Dziękuję bardzo serdecznie sponsorom – Urzędowi Miejskiemu w Łęcznej oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łęcznej za wsparcie finansowe, dzięki czemu  laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody.

Już teraz zapraszam do wzięcia udziału przyszłorocznej XVI Edycji konkursu, mam nadzieję, że nadal bliska będzie nam tematyka zdrowego stylu życia..

pedagog Joanna Kłodzińska