Mikołajkowa Strefa Zdrowia

Dnia 08.12.2023 r. w naszej szkole przy ul. Marszałka Piłsudskiego 12 odbył się happening “Mikołajkowa Strefa Zdrowia”. Jak co roku akcja ta wpisuje się w szereg działań promujących wśród naszych uczniów zdrowy styl życia.

Młodzież brała udziału w konkurencjach sportowych takich jak rzuty ringo na pachołek, podbicia piłeczki rakietką, przekładanie szarfy, żonglerka piłkami czy rozgrywka szachowa.

Do wyboru były także różne strefy jak aktywności czy uważności. Uczniowie mogli np. poruszać się w alkogoglach, pograć w klasy.

Swoją wiedzę można było sprawdzić w quizie na temat zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania.

W ramach zdrowia psychicznego uczniowie mieli również możliwość zapisania się na “Kwadrans z psychologiem” i skorzystania z konsultacji podczas lekcji.

Organizatorami akcji byli:

pedagog szkolna – Joanna Kłodzińska

nauczycielka świetlicy – Agnieszka Mazurkiewicz

nauczyciele wychowania fizycznego – Barbara Janowska, Jacek Cur

nauczycielki współorganizujące – Anna Pawlak, Katarzyna Szymaniak, Justyna Szwaczko

psycholog szkolna – Karolina Marchlewska

Kolaż zdjęć uczniów biorących udział w akcji