Konkurs wiedzy o twórczości Juliana Tuwima

W ramach innowacji bibliotecznej zorganizowano konkurs wiedzy o twórczości Juliana Tuwima, który odbył się 23 listopada 2023r.

W konkursie udział wzięli przedstawiciele klas drugich. Uczniowie musieli wykazać się sporą wiedzą o wierszach poety. Poziom był bardzo wyrównany, a uczniowie świetnie przygotowani. O wynikach zadecydowały konkurencje na czas.

Podczas konkursu reprezentanci klas słuchali fragmentów wierszy z audiobooków, a następnie odgadywali tytuły utworów, rozpoznawali cienie związane z utworami Tuwima, odgrywali scenki pantomimiczne, uzupełniali wiersz poety „Okulary”, a także wykonywali wiele innych zadań konkursowych.

Laureatami konkursu zostali:

Aleksandra Mrozek, Oliwia Tarczyluk i Zofia Kozak z klasy 2c, które zajęły 1 miejsce;

Jakub Wereski, Jakub Wróbel i Sergiusz Karkowski z klasy 2b, którzy zajęli 2 miejsce;

Teresa Łazuga, Hanna Staropiętka i Aleksandra Radomska z klasy 2e, które zajęły 3 miejsce.

Serdecznie gratulujemy! Wszystkim laureatom zostaną wręczone dyplomy i nagrody.