XX Powiatowy Konkurs Matematyczny „Od tabliczki do różniczki.”

21 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej odbył się etap powiatowy XX edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego „Od tabliczki do różniczki”.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas ósmych. Do finału przystąpiło 19 uczestników ze szkół podstawowych naszego powiatu.

Jak co roku uczniowie reprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności.

Na rozwiązanie czternastu zadań uczniowie mieli 60 minut. Komisja konkursowa składająca się z przybyłych nauczycieli, po sprawdzeniu prac, jednogłośnie wyłoniła zwycięzców.

Zwycięzcami XX edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego „Od tabliczki do różniczki” zostali:

I miejsce – Michał Jakubowski Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej

II miejsce – Lena Lachowska– Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku

III miejsce – Kamila Rak – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie

Nagrody dla uczestników konkursu ufundowali: Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2, Urząd Miasta w Łęcznej, Związek NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Łęcznej.

Sponsorom serdecznie dziękujemy.

Gratulujemy zwycięzcom.

Organizatorzy

zwycięzca konkursu Michał Jakubowski odbiera dyplom od pani dyrektor Hanny Lipińskiej -Stopy