Ogólnopolski sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej

17 listopada 2023 roku na Zamku Lubelskim odbyła się gala finałowa VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorsko – Krasomówczego „W Kręgu Poezji Grażyny Chrostowskiej – Lubelskiej Przedstawicielki Pokolenia Kolumbów”.

Grażyna Chrostowska miała niespełna 22 lata, gdy zginęła w niemieckim nazistowskim obozie Ravensbruck. Do ostatniej chwili pisała wiersze. Wiersze, które przetrwały piekło wojny.

Lubelska przedstawicielka pokolenia Kolumbów została rozstrzelana przez Niemców 18 kwietnia 1942 roku.

Jej twórczość przypominana jest w trakcie konkursu o zasięgu ogólnopolskim.

W tym roku uczniowie dwoje naszych uczniów zostało nagrodzonych w czasie gali finałowej:

Milena Sobiesiak z klasy VIII b zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych,

Piotr Staropiętka także z klasy b zajął II miejsce.

Opiekunem artystycznym recytatorów jest Maria Perzyńska-Kusiak.

laureaci i jurorzy konkursu „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej-lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów” stoją na tle obrazu Jana Matejki „Unia Lubelska”
Milena Sobiesiak, Piotr Staropiętka - laureaci konkursu stoją w towarzystwie opiekunki artystycznej przy portrecie Grażyny Chrostowskiej