III Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim i Niemieckim „W języku Szekspira i Goethego”

16 listopada 2023 r. w Centrum Kultury w Łęcznej odbył się III Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim i Niemieckim W języku Szekspira i Goethego pod Honorowym Patronatem Starosty Łęczyńskiego. Konkurs skierowany był do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych w powiecie łęczyńskim.
Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej oraz Centrum Kultury w Łęcznej.
Celem konkursu było:

1. Popularyzacja twórczości poetów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych.
  2. Budzenie wrażliwości dzieci na piękno języka i bogactwo jego odcieni.
  3. Doskonalenie poprawności wymowy języka angielskiego i niemieckiego.
  4. Motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego i niemieckiego.
  5. Zachęcanie uczniów do prezentacji swoich umiejętności recytatorskich przed publicznością.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali recytację wiersza wybranego poety anglo- i niemieckojęzycznego w języku oryginału, czyli w języku angielskim i niemieckim.

Komisja konkursowa w składzie:

Małgorzata Brodzisz – Przewodnicząca Komisji, Pani Agnieszka Burkiet, Pani Katarzyna Kondracka, Pani Iwona Sochacka, dokonała oceny recytacji uczestników i wyłoniła następujących laureatów:
I miejsce –Wiktoria Kopeć, Szkoła Podstawowa im. Natalii Nekraszowej w Jaszczowie oraz

Magdalena Krzyś, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostrówku,

II miejsce – Kalina Szafran, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostrówkuoraz Milena Sobiesiak, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej

III miejsce – Paulina Mazurkiewicz, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostrówku oraz

Nikola Trojanowska, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej, Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej, Centrum Kultury w Łęcznej.

Nagrody wręczali:

Pani Wioletta Wachewicz Sekretarz Powiatu,

Pani Aleksandra Murat-Bochen Dyrektor Centrum Kultury w Łęcznej,

Pani Martyna Królikowska Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej

Małgorzata Brodzisz i Iwona Sochacka organizatorki konkursu.

Gratulujemy laureatom konkursu i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe recytacje poezji anglojęzycznej i niemieckojęzycznej.

Wyrażamy głęboki podziw za ich zaangażowanie w przygotowanie się do tego konkursu oraz wysoki poziom, jaki zaprezentowali. Państwu Opiekunom dziękujemy za przygotowanie swoich uczniów do konkursu, przede wszystkim za poświęcony im czas i udzieloną pomoc oraz wsparcie.

Bardzo dziękujemy za udział w III Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Języku Angielskim i Niemieckim  W języku Szekspira i Goethego i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

Serdecznie dziękujemy sponsorom za ufundowanie nagród dla zwycięzców.

Organizatorzy konkursu

Małgorzata Brodzisz