Badania meteorologiczne 2022/2023

Zakończyliśmy kolejny rok badań meteorologicznych. Przez dziesięć miesięcy, codziennie uczniowie kl. VIII c i VII b w ramach programu GLOBE  prowadzili obserwacje składników pogody w szkolnym ogródku meteorologicznym. Dane z pomiarów zamieszczaliśmy na stronie programu a obserwacje i pomiary posłużyły do sporządzenia raportu meteorologicznego, który wykorzystujemy na zajęciach. Społeczność szkolną informowaliśmy o wynikach naszej pracy prowadząc Meteo News. Członkowie programu włączyli się również w tegoroczne obchody Dnia Ziemi, przygotowując tydzień wody i spotkanie ekologiczne „To i owo o ekologii.

Kolejny sezon badawczy rozpoczniemy w nowym roku szkolnym.

Dziękuję i zapraszam.

Opiekun A. Brudzińska

Dwie uczennice stoją obok deszczomierza i prowadzą badania, wylewając wodę z miarki.
Uczennice stoją na schodkach budki meteorologicznej i sprawdzają temperaturę powietrza odczytując informację z termometru.