„Poznaj naszą bibliotekę” – lekcja biblioteczna

W dniu 10.05.2023 r. uczniowie klasy 6b wybrali się do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej na lekcję biblioteczną w ramach  Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Uczniowie zwiedzili poszczególne agendy biblioteki, zapoznali się z zasadami korzystania z księgozbioru oraz katalogiem online. Poznali historię placówki oraz ciekawostki biblioteczne np: najstarszą, najmniejszą, największą czy najgrubszą książkę.

Na zakończenie dowiedzieli się dlaczego warto czytać książki.

Agnieszka Kuriata

Barbara Podoba

Uczniowie siedzą przy stołach, słuchają przemawiającego pracownika biblioteki. W tle widoczne są regały z książkami, po prawej stronie stoi rzutnik na którym wyświetlona jest prezentacja.
W korytarzu biblioteki widoczni są uczniowie i bibliotekarka, która pokazuje jak wyszukiwać książkę z katalogu.