Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas 1-4

Konkurs Pięknego Czytania dla klas I – IV

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Poezji w dniach 21 – 24 marca 2023 w bibliotece szkolnej odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania dla klas I – IV. Z każdej klasy został wytypowany uczeń, który prezentował przed komisją wcześniej przygotowany tekst. Jury w składzie pani Dyrektor Małgorzaty Fryt, pani Dyrektor Danuty Szychty-Zagwodzkiej, pani Dyrektor MGBP Moniki Mazurkiewicz, pani Joanny Wronisz, pani Karoliny Wronisz-Cichomskiej, pani Renaty Budzyńskiej, pani Izabeli Hapoń, pani Agnieszki Tatarczak, pani Joanny Zawiszy brało pod uwagę następujące kryteria: płynność i poprawność czytania, tempo i dykcję.

Uczniowie klas czwartych czytali wiersze noblistki Wisławy Szymborskiej w ramach kampanii 2023 rokiem Wisławy Szymborskiej.

Z powodu zaprezentowania bardzo wysokiego poziomu czytania w kategorii klas pierwszych zwycięzcami konkursu zostali wszyscy uczniowie:

Natalia Formela 1a

Tymon Chochowski 1b

Aleksandra Mrozek 1c

Aleksandra Kowalik 1d

Jakub Szwiec 1e

W kategorii klas drugich nagrodzeni uczniowie to:

Filip Kawalerski 2c

Julia Kowalska 2e

Łucja Toruń 2a

Amelia Andrysiak2b

Róża Peciak 2d

W kategorii klas trzecich nagrodzeni uczniowie to:

Lena Pawlik 3d

Maja Stachowicz 3f

Karolina Czerniak3f

Wiktoria Kosakowska 3c

Filip Tatarczak 3a

Paulina Pielecka 3b

Liliana Gontarz 3e

W kategorii klas czwartych nagrodzeni uczniowie to:

Lena Chochowska 4b

Lena Radczak4d

Adam Grzesiuk 4e

Tymon Wójcik 4a

Julia Lisek 4c

Julian Czarnocki 4e

3 miejsce:

Oliwia Gruszczyńska 4d

Jan Anisiewicz 4e

Łukasz Kowalik 4f

Serdecznie gratulujemy!

Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Agnieszka Kot i Ewa Radomska

nagrodzeni uczniowie klas pierwszych Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania klas 1-4 w bibliotece szkolnej.
nagrodzeni uczniowie klas trzecich Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania klas 1-4 w bibliotece szkolnej.