Od tabliczki do różniczki

We wtorek 7 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej odbył się etap powiatowy XVIII edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego „Od tabliczki do różniczki”. Konkurs został wznowiony po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas ósmych. Na finał przybyło prawie 20 uczestników z 7 szkół podstawowych naszego powiatu.

Jak co roku uczniowie reprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności.

Na rozwiązanie ośmiu zadań uczniowie mieli 60 minut. Komisja konkursowa składająca się z przybyłych nauczycieli, po sprawdzeniu prac, jednogłośnie wyłoniła zwycięzców.

Zwycięzcami XVIII edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego „Od tabliczki do różniczki” zostali:

I miejsce – Martyna Wójcicka – Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej

II miejsce – Klaudia Galewska – Zespół Szkół w Puchaczowie

III miejsce – Mateusz Czerniak – Zespół Szkół w Cycowie

IV miejsce – Michał Budzyński – Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej

Nagrody dla uczestników konkursu ufundowali: Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, Urząd Miasta w Łęcznej, związek NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Łęcznej.

Sponsorom serdecznie dziękujemy.

Gratulujemy zwycięzcom.