II Powiatowy Konkurs Poetycki

Otwarta książka z piórem i napis II Powiatowy Konkurs Poetycki

W ramach ogólnopolskiej akcji Tygodnia Bibliotek, rozstrzygnięto drugą edycję Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Piękno powiatu łęczyńskiego piórem malowane”. Twórczość młodych poetów oceniła komisja powołana przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęcznej – organizatora konkursu.

Z przyjemnością informujemy, że:

I miejsce zdobyła Pola Waszuk – uczennica klasy 7E za wiersz „Pocztówka z Łęcznej”.
II miejsce zajął Przemysław Nowicki – uczeń klasy 8C za wiersz „Dawna Łęczna”.
III miejsce zajęła Oliwia Bartnicka – uczennica klasy 8C za wiersz „Drewniana plebania”.
Wyróżnienie otrzymała Natalia Bartnicka – uczennica klasy 6C za wiersz „Dinozaury”.

Opiekę artystyczną nad Polą Waszuk sprawowała Maria Perzyńska – Kusiak, a nad pozostałymi uczniami Małgorzata Zielińska i Grzegorz Jacek Pelica.

Uczniowie w wierszach dostrzegli piękno swojej małej ojczyzny i wykazali się talentem poetyckim.

Małgorzata Zielińska
Przemysław Nowicki

Zdjęcie osób nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie