Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek”

Biblioteka szkolna wraz z klasą 3c i p. Anną Wójcik bierze udział w II Edycji Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek” czyli Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni.

Projekt jest odpowiedzią na realizację kierunku polityki oświatowej MEN w roku szkolnym 2020/2021 tj. wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.

Głównym celem Projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci wobec osób z niepełnosprawnością.

W październiku klasa 3c zrealizowała moduł 1 SZACUNEK i wykonała następujące zadania:

– bajkowy przyjaciel krasnal o imieniu Czubeczek,
– kącik projektowy / czytelniczy w bibliotece,
– Magiczna moc bajek – nauka piosenki,
– najpiękniej czyta moja mama i mój tata – włączenie rodziców do aktywnej i systematycznej współpracy w realizację Projektu,
– kodeks dobrego zachowania („Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci”, G. Kasdepke),
– klucze dobrego zachowania – kiedy, jak i dlaczego mówię proszę, przepraszam, dziękuję,
– wysłanie pozdrowień i życzeń do Klubu Seniora + przy PCPR w Łęcznej z okazji Europejskiego Dnia Seniora.
– oglądanie dobranocki z dawnych lat – Miś Uszatek.

Agnieszka Kot, Ewa Radomska, Anna Wójcik