Młodzieżowe Wybory do Parlamentu RP w naszej szkole

Dnia 9 października 2019 r.,w ramach akcji „Młodzi głosują” koordynowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, odbyły się Młodzieżowe Wybory do Parlamentu RP. Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych naszej szkoły mogli dobrowolnie oddać swój głos w czasie przerw lekcyjnych, w lokalu wyborczym. Dzięki temu mogli poczuć się jak na „dorosłych” wyborach: podpisać się na spisie wyborców, pobrać kartę do głosowania, oddać głos przy stoliku z parawanem i wrzucić kartę do urny wyborczej.
Przebieg wyborów nadzorowała Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: Wiktoria Mijas i Kacper Fedde (kl. VIII d) oraz Krzysztof Jakubiec (kl. VIII c).
Była to dla uczniów doskonała lekcja obywatelskiej odpowiedzialności i przygotowanie do podejmowania decyzji w dorosłym życiu.
Frekwencja wyborcza w szkole wyniosła 53%.
Liczba głosów oddanych przez uczniów na poszczególne Komitety (okręg wyborczy nr 6):
Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe – 8
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – 80