XII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych ‘A Bit of Culture’

22 maja 2019 r. odbyła się w naszej szkole już 12. edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych ‘A Bit of Culture’.

W tym roku do konkursu przystąpili przedstawiciele następujących szkół z Powiatu Łęczyńskiego:
– Zespół Szkół im. 7 PUL w Cycowie,
– Gimnazjum Publiczne w Ludwinie,
– Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Zezulinie,
– Zespół Szkół w Puchaczowie,
– Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej.

Jak co roku, uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test na temat znajomości historii, geografii i kultury Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych, który zawierał pytania otwarte, informacje do wyboru spośród trzech podanych możliwości lub informacje do dopasowania.

Komisja w składzie:
Małgorzata Fryt, nauczyciel j. angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej,
Agnieszka Pasieczny, nauczyciel j. angielskiego z Gimnazjum Publicznego w Ludwinie,
Wacław Kołtunik, nauczyciel j. angielskiego z Zespołu Szkół w Puchaczowie,
po sprawdzeniu testów konkursowych wyłoniła laureatów konkursu:

1 miejsce – Amelia Kuchcewicz, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej,
2 miejsce – Emilia Sawicka, Zespół Szkół im. 7 PUL w Cycowie,
3 miejsce – Klaudia Białasz,  Zespół Szkół im. 7 PUL w Cycowie

Nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Łęczna, Bank Spółdzielczy w Łęcznej oraz Szkołę Języka Angielskiego Success School w Łęcznej, wręczyła Wicedyrektor Szkoły Podstawowej  nr 2 w Łęcznej – Pani Hanna Lipińska – Stopa.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a sponsorom dziękujemy za ufundowanie cennych nagród.

Małgorzata Fryt