„Baw się w teatr!!! Daj się oczarować magii teatru!!!”

W tym roku również nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Teatru.  Działania, koordynowane przez zespół szkolnych humanistów,  miały na celu zainteresowanie młodzieży  dziedziną twórczości teatralnej, pogłębienie ich pasji oraz poszerzenie i ugruntowanie wiedzy dotyczącej teatru oraz  omawianych na lekcjach utworów dramatycznych.

Jednym z działań realizowanych w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru był konkurs zorganizowany dla uczniów klas VII, VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum.

Przedsięwzięcie miało charakter grupowy (klasowy) i składało się z trzech etapów:

1. Przygotowanie maski teatralnej oraz  przebranie jednego przedstawiciela klasy za aktora greckiego, który wcieli się w dowolnie wybraną rolę.
  2. Turniej wiedzy o dramacie i teatrze.
  3. Przygotowanie afisza teatralnego do spektaklu

– klasy VII – „Zemsta” A. Fredro

– klasy VIII – „Dziady cz II” Adama Mickiewicza

– klasy III gimnazjum – „Niemcy” L. Kruczkowskiego.

4. Kostium teatralny

Podsumowanie działań realizowanych w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru odbyło się dnia 27.03.2019 r. Tego dnia na szkolnych korytarzach można było spotkać różne postacie teatralne (wróżki, czarownice, królewny i wiele innych ciekawych charakteryzacji).

Uroczystość podsumowującą uświetniły występy szkolnego  kabaretu „Czarna owca”, bawiąc publiczność do łez.

Jury w składzie: pani Agnieszka Grudzień, pani Maria Perzyńska – Kusiak, pani Agnieszka Mazurkiewicz, pan Jacek Cur oraz przedstawiciel uczniów Sebastian Jóźwik przyznało nagrody w poszczególnych pionach klasowych:

W kategorii klas VII –  pierwsze miejsce zdobyła klasa VII C  – wych. Aneta Korzeniewska

W kategorii klas VIII – pierwsze miejsce klasy: VIII A– wych. Ewa Marzec oraz VIII C – wych. Agnieszka Zając

Klasy III gimnazjum – klasa III d– wych. Elżbieta Daniluk

Zwycięzcy otrzymali słodkie nagrody, których fundatorem była Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej.

Jury przyznało również indywidualne wyróżnienia oraz nagrody:

Afisz teatralny- Julia Kłobukowska 7b, Olga Duda 8c, Kasia Hejno 3e Gim.

Test wiedzy o teatrze – Katarzyna Lendzion kl.8c i Tobiasz Walkiewicz kl.8d

Aktor grecki (najlepsza charakteryzacja) – Krzysztof Jakubiec klasa 7c, Patrycja Zasada 3d

Najciekawszy kostium teatralny – Oliwia Konopka klasa 7c,

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Mamy nadzieję,  że obchody Międzynarodowego Dnia Teatru rozbudziły ciekawość uczniów i nie pozostaną bez echa w ich dalszej edukacji. Już teraz zachęcamy  do zainteresowania się problematyką dramatu i teatru, aby w przyszłym roku wzbogacić ofertę projektowych działań o nowe formy .
Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy: