Ciekawe lekcje techniki

15 marca 2019 r uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 2 przygotowali wystawę swoich prac. Na lekcjach techniki i warsztatach poznawali różne źródła prądu, schematy i sposoby łączenia wybranych elementów elektrycznych. Uzupełnieniem tych lekcji było wykonanie  również z  pomocą osób dorosłych prostych układów elektrycznych, które przybierały bardzo ciekawe formy. Ogromne zainteresowanie i ciekawość – Jak to działa? zauważyliśmy szczególnie u młodszych kolegów I koleżanek. Szóstoklasiści cierpliwie tłumaczyli zasady działania i pokazywali swoje prace. Wszystkie układy elektryczne wymagały od uczniów wiele pracy, wiedzy i pomysłowości. „Młodzi elektrycy” zasłużyli na podziw i bardzo dobre oceny.

Lidia Szczęsna