Maryja ożywiona Duchem Świętym

25 października 2018r., po raz kolejny na terenie naszej szkoły odbył się Archidiecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej. W konkursie wzięli udział uczniowie kl. I- VIII szkoły podstawowej oraz III klas gimnazjum z województwa lubelskiego.

Dzieci i młodzież prezentowały utwory, które nawiązywały do tegorocznego hasła konkursu, które brzmiało: „MARYJA OŻYWIONA DUCHEM ŚWIĘTYM”

Spośród 50 uczestników jury w składzie: Ks. dr Stefan Misa, Pani mgr Joanna Wronisz oraz Pani mgr Anna Galewska, wyłoniło następujących laureatów:

W kategorii klasy I-III szkoła podstawowa

Miejsce I – Aleksander Słowikowski –  Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Milejowie
Miejsce II – Blanka Śledź –  Szkoła Podstawowa w Malinówce
Miejsce III – Kornelia Macioszek- Szkoła Podstawowa w Malinówce

Wyróżnienie – Szymon Gil – Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu

W kategorii klas IV-VIII szkoła podstawowa

Miejsce I – Natalia Laszczka – Zespół Szkół w Czemiernikach
Miejsce II – Martyna Styś- Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie
Miejsce III – Amelia Dudek – Zespół Placówek Oświatowych w Terpentynie
Wyróżnienie – Julia Książek – Szkoła Podstawowa  nr 4 im. Jana Pawła II w Łęcznej

Natomiast w kategorii klasy III gimnazjum

Miejsce I – Żaneta Wójcik- Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio w Lublinie
Miejsce II – Magdalena Brut – Gimnazjum Publiczne w Ludwinie
Miejsce III – Jagoda Kostrzewa – Zespół Szkół w Czemiernikach

Nagrody wyróżnionym wręczyli Pan dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. T. Kościuszki Artur Radko oraz Ks. Dziekan Stefan Misa. Zwycięzcom Gratulujemy! Wszystkim opiekunom dziękujemy za przygotowanie podopiecznych. Cieszymy się, że tak liczna grupa uczniów wzięła udział w tegorocznej edycji. Konkurs został przygotowany przez nauczycieli religii: Panią Beatę Kowalską, Panią Elżbietę Jakubowską oraz Ks. Radosława Karpiuka.

Beata Kowalska