Barbórka

4 grudnia 2017r. podczas górniczego święta, czyli Barbórki – klasę 2 c odwiedzili bardzo mili goście – górnicy.  Pan Bartłomiej Grygiel i Pan Maciej Grzywacz opowiedzieli uczniom o swojej ciężkiej pracy pod ziemią, zaprezentowali uczniom górniczy strój galowy, wyjaśnili z jakich elementów się składa i co oznaczają te elementy, a także pokazali podstawowe wyposażenie górnika, które  musi on mieć pod ziemią . Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość m.in. założenia górniczego czako, maski,  a także wzięcie do ręki ciężkiego kilofa. Goście odpowiadali też na liczne pytania dzieci, które były bardzo zainteresowane tematem. Na koniec uczniowie dostali od swoich gości słodką niespodziankę. To było naprawdę udane spotkanie.

Ewa Czechowska