Koncert Piosenki Patriotycznej

Tradycją naszej szkoły są listopadowe spotkania, podczas których uczniowie pod okiem nauczycieli przygotowują patriotyczne montaże słowno-muzyczne poświęcone odzyskaniu niepodległości przez Polskę.
Był taki smutny czas w historii naszej Ojczyzny, gdy na 123 lata utraciła ona niepodległość. Zaborcy podzielili między siebie polską ziemię, a Polakom chcieli narzucić swoją kulturę, język i religię. Nasz naród nie poddał się. Pomogły w tym pieśni i piosenki patriotyczne, które śpiewano na terenach zamieszkałych przez Polaków.
W tym roku również przygotowaliśmy taką uroczystość. Dnia 10 listopada 2017r.odbył się Koncert Piosenki Patriotycznej. Koncert ten, poprzedzony był konkursem muzycznym dla uczniów naszej szkoły. Laureaci tego konkursu wystąpili podczas uroczystości:

Daria Harmasz kl.VId z pieśnią pt. „Rota”
Zuzanna Zwolak kl. IIa gim.z piosenką „Rozkwitały pąki białych róż”
Marcel Ulewicz kl.VIIa z piosenką „Pierwsza Kadrowa”
Klaudia Głowniak i Julia Tomaszewska kl.IIb GIM. z piosenką „Przybyli ułani pod okienko”
Alicja Nejman kl.IIIa GIM . z piosenką pt. „O mój rozmarynie”
Estera Siegieda kl.VIId z piosenką pt. „Deszcz, jesienny deszcz”
Jagoda Fedurek kl. Ib z piosenką pt. „Pałacyk Michla”
Joanna Grzegorczyk kl.VII z piosenką pt. „Dziewczyna granatem”
Julia Błaszczak kl.VId z piosenka pt. „Ojczyzno ma”
Maja Lipska kl.Ia z piosenką pt. „To moja Ojczyzna”

Każda piosenka poprzedzona była komentarzem i krótką historią związaną z jej powstaniem. Uroczystość uświetnił Jakub Winsyk kl.VII b, recytacjąc wiersz T.Różewicza „Oblicza ojczyzny”.
Scenariusz koncertu napisała pani Monika Szukałczyk –Jop, która wraz z panią Ewą Marzec przygotowały uczniów do występu. Nad muzyczną stroną uroczystości czuwał niezawodny pan Mirosław Kozera.
Po koncercie laureaci konkursu muzycznego oraz konkursu historycznego „Polskie Symbole Narodowe” odebrali nagrody z rąk przewodniczącego Rady Rodziców, pana Andrzeja Fedurka.

Organizatorzy składają gorące podziękowania wszystkim osobom, które pomogły w organizacji tego koncertu.