Zbiórka zniczy na cmentarze Wołynia

Szkolny Klub Wolontariusza działający przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki włącza się w zbiórkę zniczy, które trafią na polskie cmentarze na Wołyniu. Na Kresach Wschodnich jest wiele bezimiennych mogił i zapomnianych cmentarzy, na których zostali pochowani nasi Rodacy. Dzięki Państwa darom, w okresie Wszystkich Świętych pojawią się tam płonące symbole pamięci.

Akcja jest organizowana przez lubelski ośrodek TVP 3, Środowiskowy Hufiec Pracy oraz Fundację Niepodległość. Zebrane znicze, bezpośrednio z Lubelszczyzny pojadą na Wołyń.

Znicze będzie można zostawiać w wyznaczonym miejscu na parterze w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Szkolnej 53 oraz ul. Marszałka Piłsudskiego 12  (w dawnym gimnazjum) od 23 października do 3 listopada 2017.