78. rocznica bitwy o most lubelski w Łęcznej

20 września 2017 roku o godz. 11.00 przy Rondzie Łęczyńskich Bohaterów Września odbyła się uroczystość z okazji 78. rocznicy bitwy o most lubelski w Łęcznej w czasie kampanii wrześniowej 1939 roku. Przy pamiątkowym kamieniu uczniowie Szkoły Górniczej zaciągnęli wartę.

Uroczystość rozpoczęła się od odegrania łęczyńskiego hejnału przez członka orkiestry górniczej. Okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Łęcznej Teodor Kosiarski. Następnie do modlitwy zaprosił ksiądz proboszcz, Andrzej Lupa. Po chwili usłyszeliśmy z głośników wezwanie do apelu poległych. Na zakończenie delegacje szkół, instytucji, organizacji i zakładów pracy złożyły kwiaty przy pomniku.

Uczniowie naszej szkoły również uczestniczyli w tym podniosłym wydarzeniu. Pan dyr. Artur Radko razem z uczniami złożył kwiaty przy pamiątkowym kamieniu.

E. Marzec